"Ohrožená zvířata" ve 2. A

23.04.2024

V rámci prvouky se žáci 2. A zabývali tématem ohrožených druhů zvířat na celém světě. Pracovali ve skupinách, kde tvořili plakát o vybraném zvířeti. Mezi ohrožené druhy patří například Papuchalk severní, Ara hyacintový, Lenochod trpasličí a další.

K dispozici měli informační karty a knihy k doplnění informací. Zjistili, že ohrožené druhy zvířat se staly jedním z nejpalčivějších ekologických problémů dnešní doby. Vzácná fauna a flora naší planety čelí mnoha výzvám, od ztráty přirozeného prostředí až po nezákonný lov a obchod se zvířaty. Všechny informace zpracovali do krásných plakátů, a nakonec každá skupina představila své zvíře ostatním spolužákům.

2. A